« Späť

Pobožnosť Krížovej cesty ulicami Košece

Krížová cesta je starobylá a stále používaná modlitba rímskokatolíckej cirkvi, v ktorej veriaci rozjímajú o utrpení Ježiša Krista.
Štvrtý ročník krížovej cesty ulicami Košece sa opäť konal ako každoročne na Veľký piatok. V kresťanstve si práve v tento deň pripomíname smrť Ježiša Krista na kríži.
Veriaci, ktorí prišli na pobožnosť krížovej cesty tak strávili pekné dopoludnie. Zišli sme sa pred kamenným krížom na námestí. Tu sa začala naša púť ulicami Košece. Tento rok boli zastavenia pripravené na uliciach: Úzka, Slatinská a Železničná, kde boli pripravené pred jednotlivými rodinnými domami. Aj tento rok boli ozdobou naši detskí a dospelí speváci, ktorí dávali tomuto podujatiu slávnostnú atmosféru. Krížovú cestu sme zakončili pri soche sv. Jána Nepomuckého.
Na záver sa treba poďakovať všetkým, ktorý pripravovali a pomáhali pri organizovaní krížovej cesty. Poďakovanie patrí aj tým, ktorí sa zúčastnili tejto pobožnosti.

Text: Milan Drábik

Foto: Katka Melišová

Tu môže byť aj tvoj príspevok!

Nezáleží na tom či je to modlitba, poďakovanie, básnička, úvaha alebo niečo iné.  Ak chceš pridať príspevok, tak nám ho prosím napíš a my ho zverejníme. Vďaka!